EBHL European Ball Hockey League

Prvý ročník EBHL budú hrať zatiaľ české, slovenské a fínske družstvá v pomere 5-6-1. 

V druhej polovici januári uzrie svetlo sveta nový športový projekt pod názvom EUROPEAN BALLHOCKEY LEAGUE, ktorý je výsledkom spolupráce dvoch nových športových zväzov Slovenského zväzu hokeja s loptičkou (SZHL) a Českej hokejbalovej federácie.

Prvý ročník Európskej ligy odštartuje tromi turnajmi v januári a februári v tomto roku za účasti 10 tímov z troch krajín - Českej republiky, Slovenska a Fínska.

Prvé dva kvalifikačné turnaje sa odohrajú v českom Moste (19. - 20. 1.) za účasti štyroch českých družstiev a o týždeň neskôr na Slovensku v Martine v termíne 25. a 26. 1.

Turnaj v Martine bude zároveň aj Slovenským pohárom v hokeji s loptičkou pre rok 2019 organizovaný SZHL a predstaví sa na ňom päť minuloročných štvrťfinalistov Playoff Slovenskej Extraligy, ktorých doplnia český tím z Třinca a fínsky klub McBeast Hämeenlinna. Európska liga napokon vyvrcholí tretím záverečným turnajom FINAL FOUR v českom Mostě v dňoch 9. - 10. februára, ktorého sa zúčastnia štyri najlepšie kolektívy.

Účastníci European Ballhockey League: SK Kladno, HC Most, výber Moravy, Northwind, Enviform Třinec (všetko ČR), LG Bratislava, Jokerit Petržalka, ŠKB Martin, Kežmarok (všetko SR) a McBeast Hämeenlinna (Fínsko).

„Kedže obdobie januára je hluchým obdobím v tomto odvetví, tak sme s českou stranou hľadali projekt, ktorý by tento čas trochu oživil. Nehovoriac o tom, že už dlhší čas sme sa rozprávali o možnosti vzájomnej spolupráce, a tak vznikol projekt Európskej Hokejbalovej Ligy. Začíname s družstvami z troch krajín a hrať budeme turnajovým spôsobom. 

Lákadlom je účasť fínskeho družstva Hämeenlinna, ktorý je súčasťou Škandinávskej hokejbalovej tour a ich podujatia sa zúčastňujú aj bývalí hráči NHL. O náš nový projekt prejavili záujem aj viacerí partneri, i televizie. 

Všetky zápasy bude vysielať naživo tvcom.cz a partnerom Final four bude aj česká O2 TV. Pozeráme sa už aj smerom do budúcnosti a do projektu by sa radi pripojili aj kluby zo Švajčiarska, či Rakúska, prípadne iných krajín,“ prezradil nám jeden z organizátorov a spolutvorca spomínaného projektu Andrej Augustín, ktorý zároveň pozýva slovenských fanúšikov do športovej haly Podháj v Martine v termíne 25.-26.1. 2019.

 

 

  

V januári bude známy Generálny riaditeľ EBHS, ktorý bude riadiť celú súťaž. Pod jeho právomoci bude patriť:

:MARKETING

:STYK S MÉDIAMI

:FINANČNÉ ODDELENIE

:WEB A SOCIÁLNE SIETE

:LIGOVÁ KOMISIA

:DISCIPLINÁRNA KOMISIA

:ŠTK

:METODIKA

Pod gesciou WBHF bude:

:MATRIKA

:ROZHODCOVSKÁ KOMISIA

:ODVOLÁVACIA KOMISIA

:CERTIFIKAČNÁ KOMISIA

 

Jedným y hlavných partnerov EBHS je BAUER, súťaž sa bude hrať s loptičkami BAUER.

 

-Pravidelne sa bude oceňovať hráč mesiaca EBHS, logo partnera prinesieme neskôr.

  

-Prvých desať najproduktívnejších hráčov EBHS budú ocenení vecnými cenami od sponzorov a partnerov EBHS

   aincacollagen 

-Všetky zápasy sa budú vysielať LIVE a výsledkové servisy budú prezentované v partnerských televíziach EBHS a WBHF

    

 

-Ďalšie výsledkové servisy aj na stránkach a véteroch partnerov WBHF

    

 

-Množstevné zľavy na dresy, trenky, štucne od naších partnerov a výrobcov

 

 

Ak máte záujem pracovať a obsadiť jednu z funkcií, ktoré sú potrebné na profesionálne fungovanie tejto súťaže, ktorá bude prelomová v hokejbale, tak priložte do mailu info@wbhf.info svoj životopis a správu o to, čo by chceli robiť v rámci projektu EBHS.

  

KAŽDÝ HRÁČ EBHS bude zdieľať výhody KART ARÉNY